Իդրամն արդեն Yerevan City-ում էԻդրամն արդեն Yerevan City-ում է
"Զվարթնոց" օդանավակայանում տեղադրվել են ֆրանսիական  «IDEMIA Smart Identity» ընկերության նույնականացման համակարգեր
Հայաստանն ու Գերմանիան ձեռնամուխ են լինում ֆինանսական համագործակցությանՀայաստանն ու Գերմանիան ձեռնամուխ են լինում ֆինանսական համագործակցության
8814 ՀՀ քաղաքացի հայտարարատու ստացել է 816 մլն դրամի «սոցիալական կրդիտ». Փաշինյան8814 ՀՀ քաղաքացի հայտարարատու ստացել է 816 մլն դրամի «սոցիալական կրդիտ». Փաշինյան
Դմիտրի Վոլվաչ. Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ագրոարդյունաբերական ապրանքների շրջանառությունը 2024 թվականին աճել է տարեկան 16,2%-ովԴմիտրի Վոլվաչ. Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ագրոարդյունաբերական ապրանքների շրջանառությունը 2024 թվականին աճել է տարեկան 16,2%-ով
Հայաստանի համախառն միջազգային պահուստները 2025 թվականի փետրվարին կրճատվել են 0,3% - ով՝ մինչեւ 3,372 մլրդ դոլարՀայաստանի համախառն միջազգային պահուստները 2025 թվականի փետրվարին կրճատվել են 0,3% - ով՝ մինչեւ 3,372 մլրդ դոլար
Հայաստանի Զբոսաշրջության կոմիտեն եւ Air Arabia-ն պայմանավորվել են սերտ համագործակցության շուրջՀայաստանի Զբոսաշրջության կոմիտեն եւ Air Arabia-ն պայմանավորվել են սերտ համագործակցության շուրջ
"Մենք գնում ենք ավելի լավ ճանապարհով". ԶՊՄԿ-ում պատմել են նոր ջրմաքրման կայանի կառուցման և շրջանառու ջրամատակարարման համակարգի ներդրման ծրագրերի մասին
Երեւանում բացվել է Երեւանում բացվել է "Կովկաս. շինարարություն  և վերանորոգում EXPO-2025" ցուցահանդեսը
2025 թվականի մարտի 24-28-ը Հայաստանի արտարժույթի միջբանկային շուկայում դոլարային գործարքների  աճն ուղեկցվել է ռուբլով գործարքների անկմամբ2025 թվականի մարտի 24-28-ը Հայաստանի արտարժույթի միջբանկային շուկայում դոլարային գործարքների  աճն ուղեկցվել է ռուբլով գործարքների անկմամբ
Ինչու են քաղաքացիները զեղծարարության զոհ դառնում․ IDBank-ի մեկնաբանությունըԻնչու են քաղաքացիները զեղծարարության զոհ դառնում․ IDBank-ի մեկնաբանությունը
Հայաստանն ու ԱՄԷ-ն դիտարկում են բժշկական և դահուկային զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության զարգացման հնարավորություններըՀայաստանն ու ԱՄԷ-ն դիտարկում են բժշկական և դահուկային զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության զարգացման հնարավորությունները
Հայկական ագրոբիզնեսին կօգնեն դուրս գալ ԵՄ և Շվեդիայի շուկա. հայտարարվել է նախաձեռնության մեկնարկի մասինՀայկական ագրոբիզնեսին կօգնեն դուրս գալ ԵՄ և Շվեդիայի շուկա. հայտարարվել է նախաձեռնության մեկնարկի մասին
Էկոնոմիկայի նախարարը Գյումրիի ֆաբրիկաների հետ քննարկել է տեքստիլ արտադրության ընդլայնման հնարավորություններըԷկոնոմիկայի նախարարը Գյումրիի ֆաբրիկաների հետ քննարկել է տեքստիլ արտադրության ընդլայնման հնարավորությունները
«Ինչպես խոստացել էի».  Starlink-ն այլեւս հասանելի է Հայաստանում. Փաշինյան«Ինչպես խոստացել էի».  Starlink-ն այլեւս հասանելի է Հայաստանում. Փաշինյան
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարություն. Կառավարությունը լիովին կստանձնի գյուղատնտեսական ռիսկերի վերաապահովագրողի դերըՀՀ էկոնոմիկայի նախարարություն. Կառավարությունը լիովին կստանձնի գյուղատնտեսական ռիսկերի վերաապահովագրողի դերը
Քննարկվել է համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողերի կադաստրային գնահատման կարգըՔննարկվել է համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողերի կադաստրային գնահատման կարգը
Starlink-ը պաշտոնապես Հայաստանում էStarlink-ը պաշտոնապես Հայաստանում է
Օվերչուկ. Հայաստանը չի կարող Օվերչուկ. Հայաստանը չի կարող "նստել երկու աթոռի վրա"
Կառավարությունը 2,1 մլրդ դրամ է հատկացրել 23 սուբվենցիոն ծրագրերի համաֆինանսավորման համարԿառավարությունը 2,1 մլրդ դրամ է հատկացրել 23 սուբվենցիոն ծրագրերի համաֆինանսավորման համար
Պետական կառավարման տակ է ավելի քան 400 մլրդ դրամի գույք. Հայաստանի իշխանությունները մտածում են այն շահութաբեր դարձնելու մասինՊետական կառավարման տակ է ավելի քան 400 մլրդ դրամի գույք. Հայաստանի իշխանությունները մտածում են այն շահութաբեր դարձնելու մասին
Հայաստանի առողջապահության նախարար. երկրում ապահովագրական ծածկույթը երեք տարվա ընթացքում կարող է հասնել 80 տոկոսիՀայաստանի առողջապահության նախարար. երկրում ապահովագրական ծածկույթը երեք տարվա ընթացքում կարող է հասնել 80 տոկոսի
Տնտեսագետ. Չի կարելի խոսել հայկական եվրաբոնդերի Տնտեսագետ. Չի կարելի խոսել հայկական եվրաբոնդերի "հաջողության" մասին, որոնք ծածկում են ընթացիկ ծախսերը
Հայաստանում փաստաբանական գրասենյակների մասնագիտական գործունեությունը կտեղափոխվի ԱԱՀ դաշտՀայաստանում փաստաբանական գրասենյակների մասնագիտական գործունեությունը կտեղափոխվի ԱԱՀ դաշտ
Հայաստանն ու Հոնկոնգը կհամագործակցեն կրկնակի հարկման բացառմանն առնչվող հարցերումՀայաստանն ու Հոնկոնգը կհամագործակցեն կրկնակի հարկման բացառմանն առնչվող հարցերում
Ընդդիմադիր. Հայաստանի իշխանությունները դեմ գնացին իրենց իսկ հայտարարած նպատակներինԸնդդիմադիր. Հայաստանի իշխանությունները դեմ գնացին իրենց իսկ հայտարարած նպատակներին
ԲՏԱ նախարարությունը կխորացնի համագործակցությունը Quantori ընկերության հետ. ձեռք են բերվել որոշակի պայմանավորվածություններԲՏԱ նախարարությունը կխորացնի համագործակցությունը Quantori ընկերության հետ. ձեռք են բերվել որոշակի պայմանավորվածություններ
S&P Global Ratings. Հայաստանի մասնավոր հատվածի պարտքային բեռը կշարունակի աճելS&P Global Ratings. Հայաստանի մասնավոր հատվածի պարտքային բեռը կշարունակի աճել
Միրզոյան․Հայաստանը մտադիր է Իրանի հետ երկկողմ ապրանքաշրջանառությունը հասցնել մինչեւ 3 մլրդ դոլարիՄիրզոյան․Հայաստանը մտադիր է Իրանի հետ երկկողմ ապրանքաշրջանառությունը հասցնել մինչեւ 3 մլրդ դոլարի
Հայաստանում խոշոր սպառողները հնարավորություն կունենան ուղղակիորեն պայմանագրեր կնքել էլեկտրաէներգիա արտադրողների հետՀայաստանում խոշոր սպառողները հնարավորություն կունենան ուղղակիորեն պայմանագրեր կնքել էլեկտրաէներգիա արտադրողների հետ
Թվային կցորդ. Հայաստանի թվային լանդշաֆտում ռուսական լուծումներով ընկերությունների տոկոսը մեկ տարում աճել էԹվային կցորդ. Հայաստանի թվային լանդշաֆտում ռուսական լուծումներով ընկերությունների տոկոսը մեկ տարում աճել է
Երևանում կանցկացվի երրորդ Ռուս-հայկական շինարարական համաժողովըԵրևանում կանցկացվի երրորդ Ռուս-հայկական շինարարական համաժողովը
Հայաստանում արդյունաբերության հատվածի անկումն ուղեկցվում է արդյունաբերական արտադրանքի գների ինդեքսի աճովՀայաստանում արդյունաբերության հատվածի անկումն ուղեկցվում է արդյունաբերական արտադրանքի գների ինդեքսի աճով
Հայաստանում տնտեսական ակտիվության աճը թուլացել է՝ արդյունաբերական հատվածի եւ արտաքին առեւտրի անկման ֆոնինՀայաստանում տնտեսական ակտիվության աճը թուլացել է՝ արդյունաբերական հատվածի եւ արտաքին առեւտրի անկման ֆոնին
Հայաստանի խորհրդարանում քննարկումներ են ընթանում Հայաստանի խորհրդարանում քննարկումներ են ընթանում "Պետական կենսաթոշակների մասին" օրենքում փոփոխությունների շուրջ
Հայաստանն ու Չինաստանը համագործակցություն են հաստատում զբոսաշրջության ոլորտումՀայաստանն ու Չինաստանը համագործակցություն են հաստատում զբոսաշրջության ոլորտում
ՀՀ ԿԲ. Հայաստանում կօգտագործվի գրավի մեխանիզմ  ղարաբաղցի ձեռնարկատերերի գույքի նկատմամբՀՀ ԿԲ. Հայաստանում կօգտագործվի գրավի մեխանիզմ  ղարաբաղցի ձեռնարկատերերի գույքի նկատմամբ
ԱրարատԲանկ․ հաղթանակը մեկն է՝ ապաքինված երեխայի ժպիտըԱրարատԲանկ․ հաղթանակը մեկն է՝ ապաքինված երեխայի ժպիտը
Հարկային. տուգանքների բողոքարկման կանոնների վերանայումը չի տարածվում ՀՀ ՊԵԿ-ի կողմից դուրս գրվող վարչական ակտերի վրաՀարկային. տուգանքների բողոքարկման կանոնների վերանայումը չի տարածվում ՀՀ ՊԵԿ-ի կողմից դուրս գրվող վարչական ակտերի վրա
2025 թվին ՊԵԿ-ը հարկային մեծ ներուժ է տեսնում շինարարության ոլորտում2025 թվին ՊԵԿ-ը հարկային մեծ ներուժ է տեսնում շինարարության ոլորտում
«Շիրակ Ավիա» ավիաընկերությունը մեկնարկելու է Կրասնոյարսկ-Երևան-Կրասնոյարսկ երթուղով չվերթեր«Շիրակ Ավիա» ավիաընկերությունը մեկնարկելու է Կրասնոյարսկ-Երևան-Կրասնոյարսկ երթուղով չվերթեր
Հայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեն և Սանկտ Պետերբուրգի Մշակութային-ցուցահանդեսային բյուրոն շահագրգռված են համագործակցությամբՀայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեն և Սանկտ Պետերբուրգի Մշակութային-ցուցահանդեսային բյուրոն շահագրգռված են համագործակցությամբ
ՀՀ ԿԲ-ն առաջարկում է այսուհետ պետական գաղտնիք չհամարել հայկական դրամի արտադրության տեխնոլոգիայի և դրա պաշտպանության առանձնահատկությունների մասին տեղեկություններըՀՀ ԿԲ-ն առաջարկում է այսուհետ պետական գաղտնիք չհամարել հայկական դրամի արտադրության տեխնոլոգիայի և դրա պաշտպանության առանձնահատկությունների մասին տեղեկությունները
Հայաստանի արտարժույթի միջբանկային շուկայում 2025 թվականի մարտի 17-21-ը նվազել են և դոլարով, և ռուբլով գործարքներըՀայաստանի արտարժույթի միջբանկային շուկայում 2025 թվականի մարտի 17-21-ը նվազել են և դոլարով, և ռուբլով գործարքները
IDBank-ի նոր մասնաճյուղը Արտաշատ քաղաքում էIDBank-ի նոր մասնաճյուղը Արտաշատ քաղաքում է
Վճարումներ ընդունելու նոր ու պարզ լուծում բիզնեսի համար. PayLink Վճարումներ ընդունելու նոր ու պարզ լուծում բիզնեսի համար. PayLink
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցել է «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» բարեգործական խաղինՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցել է «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» բարեգործական խաղին
Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
ԵՏՀ նախարար. ԵԱՏՄ երկրների ՀՆԱ-ի աճի դինամիկան զգալիորեն բարձր է համաշխարհային աճի միջին տեմպերիցԵՏՀ նախարար. ԵԱՏՄ երկրների ՀՆԱ-ի աճի դինամիկան զգալիորեն բարձր է համաշխարհային աճի միջին տեմպերից
Հայաստանն ու Ռուսաստանը շահագրգռված են փոխադարձ զբոսաշրջային հոսքերի ավելացմամբՀայաստանն ու Ռուսաստանը շահագրգռված են փոխադարձ զբոսաշրջային հոսքերի ավելացմամբ
ՌԴ տնտեսական զարգացման նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի ռազմավարական զարգացման կենտրոնի նոր նախագծերըՌԴ տնտեսական զարգացման նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի ռազմավարական զարգացման կենտրոնի նոր նախագծերը