Ուրբաթ, 15 Դեկտեմբերի 2017 17:24
Սվիտալսկի. Հայաստանը պետք է մեծացնի տնտեսական աճի տեմպերը, որպեսզի երիտասարդներն իրենց ապագան տեսնեն այս երկրում
Արմինֆո. Հայաստանը պետք է ավելացնի տնտեսական աճի տեմպերը, որպեսզի երիտասարդներն իրենց ապագան տեսնեն այս երկրում: Այս մասին դեկտեմբերի 15-ին հայտարարել է ՀՀ-ում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար,  դեսպան Պիտեր Սվիտալսկին, Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի 2-րդ գագաթաժողովի շրջանակներում, Հայաստանում:
Ըստ դիվանագետի, ԵԲԱ-ն երկամյա գործունեության ընթացքում շատ բանի է հասել Հայաստանում, գործարար միջավայրի բարելավման առումով, առաջարկվել են դրա կատարելագործման ուղիները: Եվրոպական պատվիրակությունը Հայաստանում, ինչպես նշել է դեսպանը, որ անհրաժեշտ է համարում խթանել ԵԲԱ գործունեությունը:
Ն անաև նշել է ՀՀ կառավարության ջանքերը, ուղղված տնտեսական աճին, այդ թվում նաև բիզնեսի համար բարենպաստ պայմանների ստեղծմանը նպաստելուն: «Հայաստանը պետք է բարձրացնի տնտեսական աճի տեմպերը, որպեսզի երիտասարդներն իրենց ապագան տեսնեն այս երկրում, զգան նպատակին հասնելու ներուժը», - ասել է Սվիտալսկին:  Ըստ նրա, դա մեկ օրվա հարց չէ, բայց կառավարության գործողությունները հուսադրող են, իսկ եվրոպական գործընկերները կշարունակեն աջակցել երկրի կառավարությանը: