Չորեքշաբթի, 15 Օգոստոսի 2018 17:34
EIS- ը 34 միլիոն եվրո կներդնի բարձրակարգ ՏՏ ծրագրեր իրականացման համար
Արմինֆո.Եվրոպական Նորարարության խորհուրդ (EIS), «Ինովացիաների ֆինանսավորման արագացում» պիլոտային ծրագրի շրջանակներում 34 մլն. եվրո կներդնի 14 ինովացիոն ծրագրերի խթանմանը և արագ շուկա  դուրսբերմանը: Նախաձեռնությունն իրականացվում է ԵՄ 2018-2020 թվականների  հետազոտությունների ֆինանսավորման և նորարարության «Հորիզոն 2020» ծրագրի շրջանակներում: Այս մասին հայտնում է Խորհրդի մամուլի ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, այդ 14 ծրագրերին ներգրավված են 59 գործընկերներ, այդ թվում նաև փոքր և միջին ձեռնարկություններ, արդյունաբերական գործընկերներ, համալսարաններ և ոչ առևտրային կազմակերպություններ 18 երկրներից:
Նախաձեռնության շրջանակներում, կոնսորցիումների համար, որին կներգրավվի 3 - 5 գործընկեր, այդ թվում`փոքր և միջին ձեռնարկություններ, արդյունաբերողներ, համալսարաններ, գիտահետազոտական ​​կենտրոններ, ձեռնարկության ինկուբատորներ, արդյունաբերական ասոցիացիաներ, ներդրողներ և հասարակական սեկտորի ներկայացուցիչների, կբացվ մինչև $ 3 մլն. եվրոյի ֆինանսավորումն:
Ծրագրին մասնակցության հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն այս տարվա հոկտեմբերի 23-ն է: