Չորեքշաբթի, 11 Դեկտեմբերի 2019 18:46
Ռուսական <Մեխմաշ>- ը համագործակցություն է հաստատում <Գազպրոմ Արմենիա> - ի հետ
Արմինֆո. Տուլայի <Մեխմաշ> արտադրական ձեռնարկությունը, որը մասնագիտացած է նավթագազային ոլորտի սարքավորումների արտադրության մեջ, շահագրգռված է <Գազպրոմ Արմենիա> - ի հետ համագործակցության հաստատմամբ: Այս մասին դեկտեմբերի 11-ին, Տուլայի գործարար պատվիրակության ՝ Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է <Մեխմաշ> ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր
Շվիկովը:
<Մենք կարևոր հանդիպում ունեցանք <Գազպրոմ Արմենիա> ընկերության հետ, որի ընթացքորմ քննարկեցինք տեխնիկական մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերում էին ապագայում համագործակցության հնարավորություններին:  Բացի այդ, երեկ հանդիպումներ ենք ունեցել նաև ՀՀ պետական գերատեսչություններում և քաղաքապետարանում։  Կարծում եմ, որ բանակցություններից հետո համագործակցության զարգացման լուրջ հնարավորություններ կստեղծվեն>, - ասել է նա ։
Պատասխանելով ԱրմԻնֆո-ի թղթակցի հարցին՝ Շվիկովը պատմել է, որ <Գազպրոմ Արմենիա> - ի հետ փոխհարաբերությունների որոշ նախապատմություն արդեն առկա է: Ավելին, ըստ նրա, այս տարի իրականացվել է առաջարկների հեռահար փոխանակում:  <Այսօր մենք ամբողջությամբ բացահայտել ենք մեր բոլոր հնարավորությունները ընկերության առջև ՝ ամբողջական պատկերացում ստանալու համար արտադրանքի մասին, որն արտադրում ենք, որպեսզի այն հնարավոր լինի ներդնել գործընթացներում>, - ասել է նա: