Արմինֆո. Աշխատանքներ են տարվում Հայաստանում սանիտարահամաճարակային իրավիճակի գնահատման էլեկտրոնային հարթակի ստեղծման ուղղությամբ։ Այդ մասին մարտի 17-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հաղորդել է բարձրտեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը։
Նրա խոսքով, նախագծի իրականացման նպատակով ստեղծվել է աշխատանքային խումբ, որը բաղկացած է գիտնականներից, ՏՏ ոլորտի ներկայացուցիչներից, մասնագետներից: Այս աշխատանքը տարվում է ՀՀ առողջապահության նախարարության հետ սերտ համագործակցության պայմաններում: Ստեղծվող հարթակի հիմնական նպատակը սանիտարահամաճարակային իրավիճակի մասին տեղեկատվության հավաքումն ու մշակումն է, վերլուծության եւ կանխատեսման անցկացումը:
Գերատեսչությունը, ինչպես նշել է նախարարը, ակտիվ աշխատանքներ է տանում ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառման, օջախների քարտեզագրման, տեղահանվող անձանց մասին տեղեկատվության հավաքագրման, իրավիճակի զարգացման հնարավոր ուղղությունների մոդելավորման ուղղությամբ: