Ուրբաթ, 3 Դեկտեմբերի 2021 18:25
Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնը սկսում է համագործակցություն IBM ընկերության հետ՝ արհեստական բանականության ոլորտում կրթական ծրագրի իրականացման գործում
Արմինֆո.Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնը (GITC) սկսում է համագործակցությունը IBM ընկերության հետ՝ արհեստական բանականության ոլորտում կրթական ծրագրի իրականացման գործում: Այդ մասին ասված է GITC-ի պաշտոնական հաղորդագրության մեջ։
Ծրագրի շրջանակներում Գյումրու տեխնոկենտրոնը SmartClick ընկերության հետ համատեղ կանցկացնի արհեստական բանականության ուսումնասիրության 6-ամսյա խորացված դասընթաց և փորձնական ընդունելություն, որը կանցկացնի SmartClick ընկերության տեխնիկական ղեկավար Արդալան Հոսսեյնը: Դասընթացը կսկսվի 2022 թվականի հունվարի 12-ից ։ SmartClick-ի հիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Ռեմ Դարբինյանի խոսքով ՝ այս ծրագիրը լավ հնարավորություն է նոր մասնագետներին ուսուցանելու և նրանց աշխատատեղեր տրամադրելու համար։
Աղբյուրի համաձայն, ծրագիրը հիմնված է SmartClick ընկերության մասնագիտական կարիքների և IBM ընկերության AI բովանդակության վրա: Ավարտական քննություններին լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած ծրագրի մասնակիցները հնարավորություն կստանան այցելել IBM Լոնդոնում:
IBM-ի կրթական ծրագրերի ղեկավար Ջուլիա Գեյմը նշել է, որ IBM-ի համար կարեւոր է, որ ծրագրի ուսանողները հնարավորություն ունենան աշխատանքի ընդունվել, տարեցտարի ավելանա մասնակիցների թիվը, եւ ներգրավվեն տարբեր խոցելի խմբերի ներկայացուցիչներ: