Չորեքշաբթի, 22 Մարտի 2023 18:21
FlyOne Armenia-ն թռիչքային քարտեզը համալրում է ռուսական նոր քաղաքներով
Արմինֆո.Մարտի 22-ին կայացել են բանակցություններ Հայաստանում Ռուսաստանի առևտրային ներկայացուցիչ Աննայի Դոնչենկոյի և FlyOne Armenia ավիաընկերության տնօրեն Արամ Անանյանի մասնակցությամբ: Այդ մասին ասվում է առեւտրային ներկայացուցչի Facebook-ի էջում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև կանոնավոր ավիահաղորդակցության հարցեր, ինչպես նաև ռուսական ընկերությունների հետ FlyOne Armenia-ի համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Առևտրային ներկայացուցիչն ընդգծել է ռուսաստանցի գործարարների աճող հետաքրքրությունը հայ գործընկերների հետ համագործակցության հաստատման հարցում ՝ նշելով Հայաստանի ապրանքների և ծառայությունների շուկայում նոր ընկերությունների թվի աճը և՝ որպես օրինակ նշելով "Քեյթերինբուրգ" ընկերության և "Զվարթնոց" օդանավակայանի միջև համագործակցության հաջող քեյսը։
Հանդիպման ընթացքում Արամ Անանյանը ներկայացրել է FlyOne Armenia-ի ստեղծման պատմությունը, ընկերության զարգացման ծրագրերը՝ ինքնաթիռների նավատորմի ընդլայնման, թռիչքային քարտեզի համալրման նոր երկրների եւ քաղաքների, այդ թվում ՝ ռուսական քաղաքների ուղղությամբ:
<Ռուսաստանի Դաշնությունը մեր հիմնական ուղղությունն է ։ Շաբաթական ավելի քան 20 թռիչք ենք իրականացնում դեպի Մոսկվա, Սանկտ Պետերբուրգ, Նովոսիբիրսկ, Սամարա, Սոչի և Ռուսաստանի այլ քաղաքներ", - ընդգծել է Արամ Անանյանը։
FlyOne Armenia ավիաընկերության տնօրենը տեղեկացրել է իրենց ստեղծած Travel One զբոսաշրջային օպերատորի գործունեության մասին, որ Ճանապարհորդության սիրահարների համար առաջարկում է թռիչքներ դեպի ասիական, աֆրիկյան և եվրոպական երկրներ: Տուրօպերատորը նախատեսում է զարգացնել ներքին զբոսաշրջությունը և ընկերության աշխատանքում ներդնել բարձր տեխնոլոգիական լուծումներ:
Արամ Անանյանը տեղեկացրել է նաեւ Հայաստանում ավիացիոն ոլորտի մասնագետների, այդ թվում օդաչուների եւ բորտուղեկցորդների համար ուսումնամարզական կենտրոն բացելու ծրագրերի մասին, որտեղ ուսուցումը կարող է գրավիչ լինել ռուս գործընկերների համար:
Հանդիպման արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել փոխգործակցությունն ու բանակցությունները, այդ թվում ՝ առաջիկայում առևտրային ներկայացուցչության կողմից ծրագրված խոշոր գործարար միջոցառումների շրջանակներում: