Երկուշաբթի, 21 Օգոստոսի 2023 16:32
FlyONE Armenia -ն գլխավորել է Հայաստանի խոշորագույն հարկատուների ցանկը՝ այլ ավիաընկերությունների շրջանում
Արմինֆո. FlyONE Armenia -ն այլ ավիաընկերությունների շրջանում գլխավորել է Հայաստանի խոշոր հարկատուների ցուցակը ՝ առաջին կիսամյակի արդյունքներով զբաղեցնելով 74-րդ տեղը: Այդ մասին են վկայում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի տվյալները։
Մասնավորապես, հաշվետու ժամանակահատվածում ընկերությունը պետական գանձարան է վճարել 2.2 մլրդ դրամ, որից 1.2 միլիարդը՝ ուղղակի հարկեր, 15.3 միլիոնը՝ անուղղակի հարկեր:
FlyONE Armenia-ից հետո ցուցակում տեղ են գտել Air Dilijans-ը (156-րդ տեղ), Flya Arna-ն (201-րդ տեղ), Armenian Airlines-ը (384-րդ տեղ), Shirak Avia-ն (420-րդ տեղ) և Armenia Airways-ը (745-րդ տեղ):
Հիշեցնենք, որ FlyONE Armenia -ն (www.flyone.am) հիմնադրվել է 2021 թվականին։ Հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն ընկերությանը տրամադրել է օդանավ շահագործողի վկայական: Ընկերությունը ստացել է երկնիշ IATA 3F կոդ և եռանիշ OCAO FIE կոդ: Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus Ա320 ընտանիքի ինքնաթիռներից, որոնք նախատեսված են 180 ուղեեւորի համար և համապատասխանում են օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և անվտանգության EASA-ի բոլոր ստանդարտներին: Ընկերությունը գործում է որպես FlyONE -ի հայկական ստորաբաժանում (www.flyone.eu):