Արմինֆո.Հայաստանի արտարժույթի միջբանկային շուկայում 2025թ. նոյեմբերի 3-7-ը և դոլարային, և ռուբլով գործարքները սկսել են նվազել ։ Եվրոյով գործարքներ արդեն 5 ամսից ավելի չեն իրականացվում։ Մասնավորապես, դոլարային գործարքների միտումը ծավալվել է 2,3 անգամ էական աճից դեպի 53% անկում, ռուբլով գործարքների միտումը նույնպես ծավալվել է 25% աճից դեպի 37,3% անկում։ Դա թույլ է տվել դոլարային գործարքների շաբաթական ծավալի գերակայության պահպանում ռուբլով գործարքների նկատմամբ, սակայն խզման 2 անգամից մինչեւ 1,3 անգամ նվազմամբ։
Դրան զուգահեռ, արտարժույթի ներբանկային շուկայում հաշվետու շաբաթվա ընթացքում (03-07.11.25-ը ՝ 27-31.10.25-ի համեմատ) դոլարի և ռուբլու առքուվաճառքի միտումը ծավալվել է աճից դեպի անկում, իսկ եվրոյով գործարքներում դիտվել է առքի անկում՝ վաճառքների աճի արգելակման պայմաններում։ Արդյունքում, ս.թ. նոյեմբերի 3-7 - ը դրամը սկսել է թուլանալ դոլարի նկատմամբ' 383,5-ից մինչև 383,8 դրամ/1դոլար, միաժամանակ շարունակելով ամրապնդվել եվրոյի նկատմամբ' 443-ից մինչև 440 դրամ/1եվրո, իսկ ռուբլու նկատմամբ տրամադրվելով արժևորման' 4,71-ից մինչև 4,67 դրամ/1 ռուբլի: Մեկ տարի առաջ ՝ 2024թ. նոյեմբերի 7 - ին, դրամի փոխարժեքը դոլարի նկատմամբ կազմել է 387,5 դրամ/1դոլար, եվրոյի նկատմամբ՝ 418,5 դրամ/1եվրո, իսկ ռուբլու նկատմամբ՝ 3,96 դրամ/1ռուբլի, ինչը ներկայիս փոխարժեքների համեմատ վկայում է դոլարի նկատմամբ դրամի տարեկան արժևորման և եվրոյի ու ռուբլու նկատմամբ արժեզրկման մասին։