Արմինֆո. Team Telecom Armenia-ն հայտարարում է միջազգային համագործակցության նոր և նշանակալի փուլի մեկնարկի մասին՝ համագործակցելով ԱՄՆ առաջատար լրատվական կազմակերպություններից մեկի՝ Newsmax-ի հետ։ Ընկերությունների միջև կնքված համաձայնագրի շրջանակում Team Telecom Armenia-ի բաժանորդներին հասանելի կդառնա Newsmax հեռուստաալիքի բովանդակությունը՝ տրամադրելով ամերիկյան և միջազգային լրատվություն, արդիական իրադարձություններ ու ուղիղ եթերներ՝ աշխարհի տարբեր անկյուններից։
Team-ը հիմնում է 1 հեկտար անտառ Լոռու մարզում
Երեքշաբթի, 22 Ապրիլի 2025,
Արմինֆո. Երկրի օրվա շրջանակում Team Telecom Armenia-ն մեկնարկեց կայուն զարգացման նախագիծ՝ ներգրավելով նաև իր հաճախորդներին։ Վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում վաճառված յուրաքանչյուր սմարթֆոնի դիմաց ընկերությունը կտնկի 10 ծառ՝ հիմնելով 1 հեկտար անտառ Լոռու մարզի Բովաձոր համայնքում։
Ձեռք բեր 1 սմարթֆոն Team-ից, տնկիր 10 ծառ
Արմինֆո.  Երկրի օրվան ընդառաջ՝ Team Telecom Armenia-ն իրականացնում է կայուն զարգացմանն ուղղված նախագիծ․ գնելով սմարթֆոն Team մասնաճյուղերից՝ յուրաքանչյուր հաճախորդ կդառնա նոր անտառի ստեղծման աջակից: Ընկերությունը կտնկի 10 ծառ ապրիլի 15-ից 22-ը գնված ամեն սմարթֆոնի դիմաց։
«Ամունդին» գրեթե բոլոր շուկաներում երկնիշ աճ է ակնկալում։ Ամունդիի Պատվիրակված ներդրումային լուծումների բաժնի համաղեկավար
Երեքշաբթի, 4 Փետրվարի 2025,
Արմինֆո.2025 թ-ին ֆինանսական շուկաներում մեզ սպասվում է անորոշության և պատշաճ աճի մի յուրահատուկ միքս։ Նման կանխատեսմամբ հանդես եկավ Ամունդիի Պատվիրակված ներդրումային լուծումների բաժնի համաղեկավար Ֆրեդերիկ Պասկալը՝ «Ամունդի Ներդրումային կանխատեսում» համաժողովին ներկայացնելով Ամունդիի ակտիվների բաշխման 2025 թ-ի տեսլականը։ «Մենք ռիսկ սիրում ենք, բայց որոշակի բազմազանություն մեր պոտֆելում նախատեսում ենք», - ասում է նա։ Ամունդի-Ակբայի ֆոնդերի կառավարիչ Անուշ Ամիրջանյանն իր հերթին նշում է, որ ընթացիկ տարում հեջավորումը առանցքային դեր է խաղալու։
Team Telecom Armenia-ն բարձրացնում է բիզնես միջավայրի նշաձողը ՝ գնալով էկո-գիտակցված միջավայրի ձևավորման ճանապարհով
Արմինֆո. Հանձն առնելով շրջակա միջավայրի վրա գործունեության ազդեցությունը նվազեցնելու պարտավորություն՝ «Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ (ապրանքանիշը՝ Team Telecom Armenia) թողարկել է Կայուն զարգացման պարտատոմսեր․ ընկերությունը հատուկ միջոցառման ժամանակ ապագա ներդրողներին ներկայացրեց բիզնեսի շարունակական ընդլայնմանն ուղղված իր ծրագրերը և պարտատոմսերի թողարկման մանրամասները։
«Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ  հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդագրության համաձայն, ընկերությունը թողարկել է դոլարային և դրամային պարտատոմսեր ընդհանուր 75 միլիոն ԱՄՆ դոլար ծավալով։ Ներգրավված միջոցներն ուղղվելու են ընկերության ռազմավարական առանցքային ուղղությունների զարգացմանը, մասնավորապես բջջային ու ֆիքսված ցանցերի, Team Energy էլեկտրական մեքենաների լիցքավորման կայանների ենթակառուցվածքի ընդլայնմանը, ինչպես նաև վարկերի ամբողջական վերաֆինանսավորմանը։