Չորեքշաբթի, 18 Փետրվարի 2026,
Արմինֆո.Ամերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել իր մասնաճյուղային ցանցը` հաճախորդներին իրենց համայնքներում ավելի մոտ լինելու նպատակով: Այս անգամ Բանկի նոր մասնաճյուղ է բացվել Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքում: «Արտաշատ»-ն Ամերիաբանկի թվով 29-րդ մասնաճյուղն է և առաջինը՝ Արարատի մարզում: |
Արմինֆո.Կոնվերս Բանկն արժանացել է Mastercard-ի Excellence in Customer Experience մրցանակին։ Մրցանակը Կոնվերս Բանկին շնորհվել է Mastercard համակարգի հետ արդյունավետ համագործակցության, ինչպես նաև C360 բանկային ծառայությունների փաթեթների շրջանակներում հաճախորդներին մատուցվող գերազանց փորձառության համար: |
Արմինֆո. Համընդհանուր առողջապահական ապահովագրության ներկայիս մոդելը լուրջ շեղում է շուկայական տնտեսության սկզբունքներից՝ ռիսկեր ստեղծելով ոլորտի երկարաժամկետ ներդրումային գրավչության համար։ Այս մասին ասվում է ACSES վերլուծական կենտրոնի կողմից Ֆրիդրիխ Նաումանի հիմնադրամ-ի ֆինանսական աջակցությամբ պատրաստված քաղաքականության համառոտ տեղեկագրում։ |
Ուրբաթ, 23 Հունվարի 2026,
Արմինֆո. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է MIR Travel բազմարժութային քարտը, որը նախատեսված է այն հաճախորդների համար, ովքեր պարբերաբար ուղևորություններ են կատարում դեպի Ռուսաստան, աշխատում կամ սովորում են այնտեղ: Նոր պրոդուկտն ապահովում է միջոցների հասանելիություն երկու արժույթներով, հարմարավետ անկանխիկ վճարումներ և շահավետ միջազգային փոխանցումներ: |
Արմինֆո. Ամփոփվել է ԱրարատԲանկի և Mastercard-ի հետ համատեղ «Ուղղությունն ընտրում ես դու» ակցիան, որի շրջանակում Mastercard World Travel քարտապանները 2025թ․ նոյեմբերի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ը իրականացնելով առնվազն 10 անկանխիկ գործարք՝ հնարավորություն ունեին մասնակցելու, հաղթելու և ընտրելու իրենց նախընտրած ճամփորդական ուղղությունը։ |
Երեքշաբթի, 20 Հունվարի 2026,
Արմինֆո. Հայաստանի Կենտրոնական բանկը հայտարարել է շրջանառությունից երկրորդ սերնդի թղթադրամների վերջնական դուրսբերման մասին: Ինչպես ասվում է գլխավոր բանկի հաղորդագրության մեջ, 2026 թ. ապրիլի 15-ից հետո քաղաքացիներն իրենց մոտ մնացած բոլոր «հին» թողարկման թղթադրամներն, առանց սահմանափակումների, կարող են անվճար փոխանակել ՀՀ տարածքում գործող առևտրային բանկերում և Կենտրոնական բանկում: |
Երեքշաբթի, 13 Հունվարի 2026,
Արմինֆո. 2025-ի դեկտեմբեր ամսվա «Մի դրամի ուժի» կուտակած գումարը՝ 5․788․105 դրամը, ռեկորդային էր ոչ միայն անցած տարվա, այլև նախագծի 5-ամյա պատմության համար։ Հիշեցնենք, որ դեկտեմբեր ամսվա շահառուն «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամն էր, և հավաքագրված ողջ գումարն ուղղվելու է քաղցկեղ ունեցող երեխաների բուժման ծախսերին։ |
Երկուշաբթի, 12 Հունվարի 2026,
Արմինֆո. Համաշխարհային բանկի Business Ready (B - Ready) նոր միջազգային վարկանիշում, որը փոխարինել է Doing Business-ին աշխարհում ներդրումային եւ գործարար միջավայրի գնահատման համար, Հայաստանը 101 երկրների շարքում զբաղեցրել է 37-րդ հորիզոնականը: Այդ մասին ՀՀՀ հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գեւորգ Պապոյանը։ |