Արմինֆո. Հայաստանի Կենտրոնական բանկը հայտարարել է շրջանառությունից երկրորդ սերնդի թղթադրամների վերջնական դուրսբերման մասին: Ինչպես ասվում է գլխավոր բանկի հաղորդագրության մեջ, 2026 թ. ապրիլի 15-ից հետո քաղաքացիներն իրենց մոտ մնացած բոլոր «հին» թողարկման թղթադրամներն, առանց սահմանափակումների, կարող են անվճար փոխանակել ՀՀ տարածքում գործող առևտրային բանկերում և Կենտրոնական բանկում:
«Մի դրամի ուժով» 5․788․105 դրամ՝ «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամին
Երեքշաբթի, 13 Հունվարի 2026,
Արմինֆո.  2025-ի դեկտեմբեր ամսվա «Մի դրամի ուժի» կուտակած գումարը՝ 5․788․105 դրամը, ռեկորդային էր ոչ միայն անցած տարվա, այլև նախագծի 5-ամյա պատմության համար։ Հիշեցնենք, որ դեկտեմբեր ամսվա շահառուն  «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամն էր, և հավաքագրված ողջ գումարն ուղղվելու է քաղցկեղ ունեցող երեխաների բուժման ծախսերին։
Համաշխարհային բանկի գործարար միջավայրի գնահատման նոր վարկանիշում Հայաստանը 37-րդ տեղն է զբաղեցրել՝ 101 երկրների շրջանում
Երկուշաբթի, 12 Հունվարի 2026,
Արմինֆո. Համաշխարհային բանկի Business Ready (B - Ready) նոր միջազգային վարկանիշում, որը փոխարինել է Doing Business-ին աշխարհում ներդրումային եւ գործարար միջավայրի գնահատման համար, Հայաստանը 101 երկրների շարքում զբաղեցրել է 37-րդ հորիզոնականը: Այդ մասին ՀՀՀ հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գեւորգ Պապոյանը։
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարը ներկայացրել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացի տնտեսական դիվիդենտները
Արմինֆո.  Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացի օգուտները բազմաթիվ են, բայց շոշափելի դիվիդենտներից մեկը կլինի այն, որ Հայաստանը տնտեսության տարբեր ճյուղերում տարեկան մոտ 16.5 մլրդ դրամով կկրճատի ծախսերը։ Այդ մասին ՀՀՀ հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
«ՀԿԵ» ընկերության 2025 թվականի ուղևորափոխադրումների տվյալները
Արմինֆո.2025 թվականին «Հարավկովկասյան երկաթուղի»  ընկերության գնացքներից օգտվել է 510 հազար ուղևոր: Միջազգային երթուղիներում փոխադրվել է մոտ 42 հազար ուղևոր, իսկ տեղական երթուղիներում՝ 468 հազար։