Արմինֆո Համատեղությամբ աշխատող ՀՀ քաղաքացիներից գանձվում է բժշկական ապահովագրության համար կրկնակի վճար: Այդ մասին փետրվարի 4-ին Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նիստում հայտարարել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Թադեւոս Ավետիսյանը։
Համընթաց թարգմանիչների հայկական ասոցիացիան՝ մասնագիտական համագործակցության վստահելի հարթակ
Չորեքշաբթի, 29 Հոկտեմբերի 2025,
Արմինֆո.Համընթաց թարգմանիչների հայկական ասոցիացիան (ՀԹՀԱ), որը Հայաստանում համընթաց թարգմանիչների միակ մասնագիտական միավորումն է, հիմնադրվել է դեռևս 2007 թվականին։ Այսօր ասոցիացիան 20-ից ավելի բարձրակարգ համընթաց և հաջորդական թարգմանության ծառայություն մատուցող մասնագետների հարթակ է։
ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցությունները ՍԴ դիմում են ներկայացրել՝ վիճարկելով ՀԷՑ-ի ազգայնացման վերաբերյալ օրենքի սահմանադրականության հարցը
Չորեքշաբթի, 16 Հուլիսի 2025,
Արմինֆո ԱԺ ընդդիմադիր «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները Սահմանադրական դատարան դիմում են ներկայացրել՝ վիճարկելով «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ ազգայնացման վերաբերյալ իշխանությունների ընդունած օրենքի սահմանադրականության հարցը։ Այդ մասին "Փաստինֆո"-ին հաղորդել է ընդդիմադիր "Հայաստան" խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
FlyOne Armenia-ի եւ Shirak Avia-ի համաատեղ հայտարարություն. Կառավարության որոշումը կրում է մի շարք վտանգավոր կողմնակի հետևանքներ, որոնք կարող են լրջորեն խաթարել տեղական ավիափոխադրողների զարգացման հեռանկարները
Շաբաթ, 26 Ապրիլի 2025,
Արմինֆո. Հայկական FlyOne Armenia եւ Shirak Avia ավիաընկերությունները համատեղ հայտարարություն են տարածել ՀՀ Կառավարության կողմից «Հայաստանի Հանրապետություն օդային ճանապարհով իրականացվող ուղևորափոխադրումների զարգացմանն ուղղված աջակցության ծրագիրը հաստատելու մասին» որոշման ընդունման վերաբերյալ:
Հարկային և հանրային ծառայությունների վճարների բարձրացում. տեղին, թե անտեղի են փոթորկվել քաղաքացիները.
Չորեքշաբթի, 12 Փետրվարի 2025,
Արմինֆո. Հասարակությունը, իսկ ավելի կոնկրետ երևանցիները ու ոչ երևանցիները փոթորկված են իշխանությունների ընթացս նորարարական բարեփոխումներով: Դե նկատենք, որ իշխանության բոլոր քայլերը, սովորության համաձայն, վաղուց արդեն անվանում են բարեփոխում խորիմաստ բառով: Ինչքանով է այն բարեփոխում, պարզվում է դա՝ «միջին վիճակագրական քաղաքացուն» հասանելի չէ: Քաղաքացիների համար Երևան քաղաքի տրանսպորտի վճարների թանկացումները, եկամուտների պարտադիր հայտարարագրումը, փոքր ու միջին բիզնեսի հարկման ձևաչափի փոփոխությամբ դրա բարձրացումը, մի ընդհանուր ընկալման մեջ են՝ պարտադիր վճարների խստացում ու «միջին վիճակագրական քաղաքացու» կամ անմիջական իր վրա ճնշում: Ըստ այդմ, ստացվում է, որ քաղաքացուն առաջարկված խնդիրների փաթեթը հանրային ընկալմամբ չի տեղավորվում «բարեփոխում» բարեհամբյուր եզրույթի մեջ:
ԶՊՄԿ-ի ղեկավարությունը պատրաստ է փոփոխություններ կատարել աշխատավարձի պայմաններում
Արմինֆո.ԶՊՄԿ-ի ղեկավարությունը, հանդես գալով որպես իր աշխատակիցների համար երաշխավոր, ստանձնում է համապատասխան պարտավորություններ, հաստատելով, որ փոփոխությունները կիրականացվեն սահմանված ժամկետներում։ Այդ մասին ասվում է