Չորեքշաբթի, 4 Փետրվարի 2026,
Արմինֆո. Համատեղությամբ աշխատող ՀՀ քաղաքացիներից գանձվում է բժշկական ապահովագրության համար կրկնակի վճար: Այդ մասին փետրվարի 4-ին Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նիստում հայտարարել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Թադեւոս Ավետիսյանը։
Չորեքշաբթի, 29 Հոկտեմբերի 2025,
Արմինֆո.Համընթաց թարգմանիչների հայկական ասոցիացիան (ՀԹՀԱ), որը Հայաստանում համընթաց թարգմանիչների միակ մասնագիտական միավորումն է, հիմնադրվել է դեռևս 2007 թվականին։ Այսօր ասոցիացիան 20-ից ավելի բարձրակարգ համընթաց և հաջորդական թարգմանության ծառայություն մատուցող մասնագետների հարթակ է։
Չորեքշաբթի, 16 Հուլիսի 2025,
Արմինֆո. ԱԺ ընդդիմադիր «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները Սահմանադրական դատարան դիմում են ներկայացրել՝ վիճարկելով «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ ազգայնացման վերաբերյալ իշխանությունների ընդունած օրենքի սահմանադրականության հարցը։ Այդ մասին "Փաստինֆո"-ին հաղորդել է ընդդիմադիր "Հայաստան" խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
Շաբաթ, 26 Ապրիլի 2025,
Արմինֆո. Հայկական FlyOne Armenia եւ Shirak Avia ավիաընկերությունները համատեղ հայտարարություն են տարածել ՀՀ Կառավարության կողմից «Հայաստանի Հանրապետություն օդային ճանապարհով իրականացվող ուղևորափոխադրումների զարգացմանն ուղղված աջակցության ծրագիրը հաստատելու մասին» որոշման ընդունման վերաբերյալ:
Չորեքշաբթի, 12 Փետրվարի 2025,
Արմինֆո. Հասարակությունը, իսկ ավելի կոնկրետ երևանցիները ու ոչ երևանցիները փոթորկված են իշխանությունների ընթացս նորարարական բարեփոխումներով: Դե նկատենք, որ իշխանության բոլոր քայլերը, սովորության համաձայն, վաղուց արդեն անվանում են բարեփոխում խորիմաստ բառով: Ինչքանով է այն բարեփոխում, պարզվում է դա՝ «միջին վիճակագրական քաղաքացուն» հասանելի չէ: Քաղաքացիների համար Երևան քաղաքի տրանսպորտի վճարների թանկացումները, եկամուտների պարտադիր հայտարարագրումը, փոքր ու միջին բիզնեսի հարկման ձևաչափի փոփոխությամբ դրա բարձրացումը, մի ընդհանուր ընկալման մեջ են՝ պարտադիր վճարների խստացում ու «միջին վիճակագրական քաղաքացու» կամ անմիջական իր վրա ճնշում: Ըստ այդմ, ստացվում է, որ քաղաքացուն առաջարկված խնդիրների փաթեթը հանրային ընկալմամբ չի տեղավորվում «բարեփոխում» բարեհամբյուր եզրույթի մեջ:
Երկուշաբթի, 10 Փետրվարի 2025,
Արմինֆո.ԶՊՄԿ-ի ղեկավարությունը, հանդես գալով որպես իր աշխատակիցների համար երաշխավոր, ստանձնում է համապատասխան պարտավորություններ, հաստատելով, որ փոփոխությունները կիրականացվեն սահմանված ժամկետներում։ Այդ մասին ասվում է
Չորեքշաբթի, 29 Հունվարի 2025,
Արմինֆո. ՀՀ Զբոսաշրջության կոմիտեն նախաձեռնել է Պետական երաշխիքների ինստիտուտի ներդրման նախագիծ, որը թույլ կտա պաշտպանել զբոսաշրջիկների՝ ինչպես ՀՀ քաղաքացիների, այնպես էլ օտարերկրացիների շահերը: Այդ մասին հունվարի 29-ին, մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գեւորգյանը, նշելով, որ նախագիծն այժմ քննարկվում է միջազգային դոնորների հետ։
Երկուշաբթի, 27 Հունվարի 2025,
Արմինֆո. Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Նաիրի Սարգսյանն իշխանություններին կոչ է անում կամ չեղարկել, կամ հետաձգել քաղաքացիների եկամուտների հայտարարագրման մասին օրենքի կիրառումը, հաշվի առնելով, որ պետության առջև դրված են մի շարք այլ գերակա խնդիրներ:
Չորեքշաբթի, 10 Հուլիսի 2024,
Արմինֆո.«Հեռահաղորդակցության հանրապետական կենտրոնի» գլխավոր տնօրենի տեղակալ Սամվել Հարությունյանը հաղորդագրություն է տարածել, որում հերքում է հայկական թերթերից մեկի տեղեկատվությունն այն մասին, թե հայկական թռչող սարքերը խանգարում են այլ երկրների արբանյակներին, եւ այդ երկրներն, իբր, դիմել են Հայաստանին՝ դրանք հեռացնելու խնդրանքով:
Հինգշաբթի, 11 Մայիսի 2023,
Արմինֆո.Այսօր կառավարության նիստում ընդունված որոշմամբ հաստատվել են Հանքարդյունաբերության ոլորտի զարգացման ռազմավարությունը և դրանից բխող գործողությունների պլանը (մինչև 2035 թվականը): Այդ մասին հաղորդել է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Ուրբաթ, 13 Մայիսի 2022,
Արմինֆո. Կառավարության այսօրվա նիստում Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է երկրում առաջիկայում սոցիալական նշանակության նոր համակարգի ներդրմանը:
Ուրբաթ, 23 Հուլիսի 2021,
Արմինֆո.Հեղուկ գազի շուկան մրցակցային է, իսկ գների աճը պայմանավորված է պահանջարկի մեծացմամբ: Այդ մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Անի Սմբատյանը։
Երկուշաբթի, 30 Մարտի 2020,
Արմինֆո.Կորոնավիրուսին առնչվող իրավիճակը պայթեցրել է Հայաստանի զբոսաշրջային հատվածը։ Ինչպես մարտի 30-ին մամուլի ասուլիսում հաղորդել է Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սուսաննա Սաֆարյանը, ընթացիկ տարվա առաջին երեք ամիսներին Հայաստանը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ մոտ 175 հազար զբոսաշրջիկ պակաս է ունեցել:
Երկուշաբթի, 16 Մարտի 2020,
Արմինֆո.ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ վարչության որոշմամբ՝ ստեղծված իրավիճակում բանկի մասնաճյուղերում մարդկանց կուտակումներից խուսափելու, և հաճախորդներին իրենց բանկային գործարքների հետ կապված անհանգստությունից զերծ պահելու նպատակով՝ ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿՆ առաջարկում է ՝