Արմինֆո.Ինչ վերաբերում է Lydian Armenia ընկերության շուրջ ստեղծված իրավիճակին, Հայաստանի կառավարությունը պետք է որոշում կայացնի: Այս մասին հունվարի 30-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (EBRD) հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Դմիտրի Գվինդաձեն ։
<Այնքան է արդեն խոսվել է ընկերության մասին է, որ ես չգիտեմ, թե ինչ պետք է ավելացնել: EBRD-ն այս ծրագրում փոքր մասնաբաժին ունի ։ Նախքան այս կամ այն նախագծին մասնակցելը, մենք ամենայն խստությամբ ենք մոտենում ՝ ներկայացնելով ամենակոշտ պահանջները, այդ թվում ՝ բնապահպանական, սոցիալական>, - ասել է Գվինդաձեն ։
Բանկի բոլոր պահանջները, ինչպես նշել է ՎԶԵԲ-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավարը, ընկերության կողմից, որի կապիտալում մասնակցում է բանկը, պետք է բավարարվեն, իսկ բուն ծրագիրը պետք է համապատասխանի բանկի մասնակցության չափանիշներին: <Դա վերաբերում է մեր բոլոր նախագծերին>, - ընդգծել է նա: