Արմինֆո. Զբոսաշրջության կոմիտեի հրավերով ճանաչողական այցի շրջանակներում Հայաստանում է գտնվում զբոսաշրջության ոլորտի մասնագետների, տուրօպերատորների և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների մեծ պատվիրակությունը: Հայաստանում գտնվելու ընթացքում հյուրերը ծանոթանում են Հայաստանի զբոսաշրջային ուղղություններին և զբոսաշրջային ապրանքներին:
Այցի շրջանակներում այսօր Հայաստանի երկրորդ քաղաք Գյումրիում տեղի է ունեցել B2B ձեւաչափով հայ եւ բելառուս տուրօպերատորների հանդիպումը, ինչը հնարավորություն է տվել մասնակիցներին հաստատել գործընկերային կապեր եւ քննարկել համատեղ նախագծեր: Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության դեսպանության ներկայացուցիչները հանդիպման մասնակիցներին ուղղված իրենց ողջույնի խոսքում կարևորել են զբոսաշրջության դերը հայ-բելառուսական հարաբերությունների զարգացման գործում:
Գերատեսչության տեղեկատվության համաձայն ՝ հայկական կողմը ներկայացնում էին 15 զբոսաշրջային կազմակերպություններ, որոնք հուշանվերներ էին պատրաստել իրենց բելառուս գործընկերների համար ։ Հանդիպման մասնակիցները վստահություն են հայտնել, որ երկրների միջև համագործակցությունը զբոսաշրջության ոլորտում կնպաստի փոխադարձ զբոսաշրջային հոսքի ավելացմանը:
Գերատեսչությունում հիշեցրել են, որ երկկողմ համագործակցության շրջանակներում հայ տուրօպերատորներն անցյալ տարի այցելել են Բելառուս ։