Երկուշաբթի, 6 Հոկտեմբերի 2025 14:16
Հայաստանի իշխանությունները որոշել են բարձրացնել պետծառայողների աշխատավարձերը
Արմինֆո.Հայաստանի իշխանությունները պետծառայողների աշխատավարձերի բարձրացման նախագիծ են մշակել, սակայն վախենում են հասարակայնության հնարավոր բացասական արձագանքից։ Այդ մասին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ Ինժեներական քաղաքում ՏՏ ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ։
«Գիտե՞ք, թե որքան երկար ենք մենք քննարկում այդ որոշումը, որը մենք արդեն կայացրել ենք մեզ համար: Բայց ինչու՞ մենք դեռ չենք բարձրաձայնում դրա մասին։ Ասեմ անկեղծ, վախենում ենք։ Վախենում ենք, որ դա քննադատության նոր առիթ կտա, և հասարակության ակտիվ հատվածի 97%-ը մեզ կուղղի հայտնի վիրավորանքների ողջ սպեկտրը", - ասել է Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ բոլոր որոշումներն արդեն կայացված են, եւ նա հանձնարարել է մշակել հանրային հաղորդակցության ռազմավարություն՝ "հայհոյանքների ճիշտ կառավարման համար":
"Պաշտոնական ձեւակերպումը (աշխատավարձերի բարձրացման անհրաժեշտության) դրանց անմրցունակությունն է մասնավոր հատվածում աշխատանքի համեմատ", - պարզաբանել է Հայաստանի վարչապետը: