Չորեքշաբթի, 8 Հոկտեմբերի 2025 15:54
Արդշինբանկն առաջարկում է 5% cashback բիզնես վարկերի  վերաֆինանսավորումից
Արմինֆո.2025 թվականի սեպտեմբերի 9-ից դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանում միկրո, փոքր և միջին բիզնես վարողները կկարողանան տեղափոխել իրենց բիզնես վարկը Արդշինբանկ և ստանալ վերաֆինանսավորվող գումարի 5%-ը որպես cashback: Մի քանի տարբեր բանկերում վարկեր ունենալու դեպքում հնարավոր կլինի միավորել դրանք և դրանից հետո տեղափոխել:
Արդշինբանկում վերաֆինանսավորումը վարկառուներին թույլ կտա ստանալ երկրում լավագույն տոկոսադրույքը՝ 11.5% ՀՀ դրամի դեպքում (8.5% ԱՄՆ դոլարով): Սա վարկառուներին հնարավորություն կտա թեթևացնել վարկային վճարումների ամսեկան բեռը, խնայել ժամանակ բիզնեսի ֆինանսական հոսքերը կառավարելու համար, ինչպես նաև՝ ստանալ կանխիկ գումար, որը կարող են օգտագործել իրենց հայեցողությամբ:
Ինչպես նշեցին բանկում՝ վերաֆինանսավորումը թույլ է տալիս մի քանի փոխառություններ միավորել մեկ վարկի մեջ։ Սա փաստացի նշանակում է տարբեր բանկերից տարբեր պայմաններով վերցված բիզնես վարկերը մարել նոր վարկով՝ ավելի բարենպաստ տոկոսադրույքով և անցնել նոր մարման գրաֆիկի։
Ակցիայի շրջանակում ՓՄՁ հաճախորդները կարող են օգտվել վերաֆինանսավորումից հետևյալ արտոնյալ պայմաններով.
• վերաֆինանսավորվող վարկերի նվազագույն չափըն է 20 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ, առավելագույն չափը՝ 1 մլրդ ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ,