Երկուշաբթի, 13 Հոկտեմբերի 2025 13:00
Արդշինբանկն առաջարկում է տեղափոխել hիփոթեքային վարկը և ստանալ 3% cashback
Արմինֆո.Արդշինբանկն առաջարկում է այն ֆիզիկական անձանց, ովքեր ունեն հիփոթեքային վարկեր այլ բանկերում, տեղափոխել այդ վարկերն Արդշինբանկ՝ ավելի շահավետ պայմաններով և ստանալ 3% cashback վարկի մնացորդից։ Առաջարկը գործում է բնակարանի ձեռքբերման, կառուցման կամ վերանորոգման վարկերի համար։
Վերաֆինանսավորման հայտերը պետք է ներկայացվեն մինչև 2025 թվականի դեկտեմբերի 5-ը։
Բանկն առաջարկում է արտոնյալ տոկոսադրույքներ hիփոթեքային վարկերի տեղափոխման համար՝ մինչև 3%-ով ցածր այլ բանկերից վերցված ընթացիկ տոկոսադրույքից։ Արդշինբանկում հիփոթեքային վարկավորման անվանական տոկոսադրույքը լավագույն առաջարկն է շուկայում՝ սկսած 11․7%-ից։ Հիփոթեքային վարկի փաստացի տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է                            12.5% – 14.2%։
Ինչպես նշեցին բանկում՝ hիփոթեքային վարկերի տեղափոխումը հնարավորություն կտա վարկառուներին ոչ միայն անցնել նոր վերադարձման գրաֆիկի, այլև վարկի տրամադրման պահին ստանալ 3% cashback: