Հինգշաբթի, 18 Դեկտեմբերի 2025 14:54
ՀՀ վարչապետը կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին Սանկտ Պետերբուրգում
Արմինֆո. ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին: Այդ մասին նա հայտարարել է դեկտեմբերի 18-ին կայացած ճեպազրույցի ժամանակ։
Այդ իսկ պատճառով, ինչպես նշել է երկրի ղեկավարը, դեռ պարզ չէ, թե արդյոք նա կմասնակցի հայկական եկեղեցիներից մեկում կիրակնօրյա հերթական պատարագին: "Վերը նշված միջոցառումը վաղուց էր ծրագրված, տեսնենք ՝ կհասցնենք ծառայության հետ, թե ոչ", - ասել է Փաշինյանը:
Նշենք, որ Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի (ԵՏԲԽ) նիստը Սանկտ Պետերբուրգում նախատեսված է 2025 թվականի դեկտեմբերի 21-ին․ այն համընկել դեկտեմբերի 21-22-ին ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպման հետ։ Նիստում նախատեսվում է քննարկել տնտեսական համագործակցությունը, տեխնոլոգիական և պարենային անվտանգության ապահովումը, աշխատանքային միգրացիայի կարգավորումը, այլ հարցեր: