ԱՏՁՄ 25 տարին. տեխնոլոգիական Հայաստանը պատրաստ է ավելիին
Հինգշաբթի, 12 Փետրվարի 2026,
Արմինֆո. Տեղի է ունեցել Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) 25-րդ տարեկան համաժողովը, որին ներկա է եղել ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սիմոնյանը:
Հայաստանում կներդրվի զբոսաշրջային ծառայություններ մատուցողների էլեկտրոնային գրանցամատյան։ Վերջիններիս կվարկանշեն և կպատժեն անբարեխիղճ աշխատանքի համար
Արմինֆո.Հայաստանը ներդնում է զբոսաշրջային ծառայություններ մատուցողների էլեկտրոնային գրանցամատյան։ Արդյունքում՝ զբոսաշրջային ծառայությունների ոլորտում կարող են աշխատել միայն նրանք, ովքեր գրանցված են տվյալ այդ էլեկտրոնային համակարգում ։ Նախաձեռնությունը կառավարության հավանությանն է արժանացել փետրվարի 12-ի նիստում:
Հայաստանի կառավարությունը հստակեցրել է սոցիալական կրեդիտներ ստանալու իրավունք ունեցող անձանց շրջանակը
Արմինֆո. Կառավարության այսօրվա նիստում գործադիրը լրացումներ է կատարել սոցիալական ծախսերի փոխհատուցման կարգում։ Այդ մասին ասվում է ՀՀ կառավարության հաղորդագրությունում։
Հայաստանն ու Ղազախստանը քննարկել են «Կայուն զարգացման նպատակների համար թվային լուծումների Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան կենտրոնի» ստեղծման բանաձևի նախագիծը
Արմինֆո. ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, Բարեկամության շքանշանակիր Բոլատ Իմանբաևի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հայաստանը հերթական ուղղումն է կատարում ԶՖԳ հետ ֆինանսական համաձայնագրում
Արմինֆո. Հայաստանը հերթական փոփոխությունն է կատարում «Հայաստան–Ոռոգվող գյուղատնտեսության զարգացումը Արարատի և Արմավիրի մարզերում» ծրագրի ֆինանսավորման մասին համաձայնագրում: Հայաստանի Հանրապետության և Զարգացման ֆրանսիական գործակալության միջև 2020 թվականի ապրիլի 23-ի թիվ CAM 1002 06 D համաձայնագրի թիվ 3 լրացումը ստորագրելու վերաբերյալ առաջարկոությունը կառավարության  հավանության է արժանացել փետրվարի 12-ին ՀՀ կառավարության նիստում:
Հայաստանի ԿԲ-ը սահմանել է ֆիզիկական ՊՈՍ տերմինալներով անկանխիկ վճարումների սպասարկման միջնորդավճարների շեմերը․  0,5%՝ ArCa և 0,9%՝  Visa և MC քարտերով
Արմինֆո.Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհուրդը ընդունել է որոշում, որով սահմանվում են անկանխիկ գործառնությունների, մասնավորապես՝ ֆիզիկական ՊՈՍ տերմինալներով իրականացվող քարտային վճարումների սպասարկման միջնորդավճարների առավելագույն սահմանաչափերը՝ որոշ տնտեսվարող սուբյեկտների համար։ Այդ մասին ասվում է ԿԲ հաղորդագրությունում։