Արմինֆո. Ակբա բանկը Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (EBRD) հետ համագործակցությամբ Հայաստանում մեկնարկում է երիտասարդների կողմից հիմնված բիզնեսների ֆինանսավորման առաջին նպատակային ծրագիրը։
Team Holding-ը մուտք է գործում պարտատոմսերի շուկա` Հայաստանում խոշորագույն թողարկմամբ
Չորեքշաբթի, 3 Դեկտեմբերի 2025,
Արմինֆո. Team Holding-ի մեջ մտնող ընկերությունները վերջին 5 տարիների ընթացքում կարողացել են լուծել իրենց առջև դրված խնդիրները և կայուն աճ ցուցադրել: Բացի հեռահաղորդակցության հատվածից, նրանք գործունեություն են ծավալում մի շարք ոլորտներում, այդ թվում ՝ այլընտրանքային էներգիայի, էլեկտրոնային առևտրի, լոգիստիկայի, հյուրանոցային բիզնեսի և այլն։ Եվ այսօր ավելի քան 10 ընկերությունների են  խմբում, որոնք զարգացման համար լրացուցիչ ռեսուրսների կարիք ունեն։ Նման անհրաժեշտությունը Team Holding-ին դրդել է որոշում կայացնել դուրս գալ Հայաստանի կորպորատիվ պարտատոմսերի շուկա։
Արդշինբանկը Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) հետ կնքեց ավելի քան 155 միլիոն ԱՄՆ դոլարին համարժեք վարկային պայմանագիր
Չորեքշաբթի, 26 Նոյեմբերի 2025,
Արմինֆո. Ս․ թ․ նոյեմբերի 26-ին Արդշինբանկը և ՎԶԵԲ-ը նոր համագործակցության շրջանակներում ստորագրեցին թվով 3 պայմանագիր՝ ընդհանուր ավելի քան 155 միլիոն ԱՄՆ դոլարին համարժեք ֆինանսավորման չափով` ուղղված երկրում միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների վարկավորմանը, կանաչ տնտեսության ֆինանսավորման ընդլայնմանը և ենթակառուցվածքների զարգացմանը։