Արմինֆո Համաշխարհային բանկի Գործադիր տնօրենների խորհուրդը  հաստատել է 250 միլիոն դոլարի ֆինանսավորում՝ աջակցելու «Հայաստանում բնակարանային աջակցության և հիփոթեքային շուկայի զարգացման ծրագրին»։
Wizz Air-ը 2026 թվականի ամռանը կմեկնարկի Երևան-Լոնդոն ուղիղ չվերթներ
Երեքշաբթի, 23 Դեկտեմբերի 2025,
Արմինֆո Wizz Air ավիաընկերությունը 2026 թ․ հունիսի 12-ից կմեկնարկի Երևան-Լոնդոն ուղիղ չվերթներ շաբաթը 2 անգամ` երկուշաբթի և ուրբաթ օրերին։
Հայաստանը ԱԶԲ-ից 250 մլն դոլարի վարկ կներգրավի Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց բնակարանային խնդիրների լուծման համար
Երեքշաբթի, 16 Դեկտեմբերի 2025,
Արմինֆո.  Հայաստանը Ասիական զարգացման բանկից 250 մլն դոլարի վարկ կներգրավի Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց բնակարանային խնդիրների լուծման համար: ՀՀ Ազգային ժողովը դեկտեմբերի 16-ի արտահերթ նիստում քննարկում է բանկի հետ համաձայնագրի նախագիծը:
Հայաստանը 250 մլն դոլարի վարկ կստանա ԱԶԲ-ից եւ 16,5 մլն դոլարի դրամաշնորհ GCFF-ից ՝ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածների բնակարանային խնդիրները լուծելու համար
Հինգշաբթի, 20 Նոյեմբերի 2025,
Արմինֆո. Կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն է տվել 2025 թ. հոկտեմբերի 30-ին ստորագրված՝ Հայաստանի Հանրապետության և Ասիական զարգացման բանկի միջև «Կենսունակության բարելավման և հզորացման համար բնակարանային բարեփոխումներ» (THRIVE) ծրագրի դրամաշնորհային համաձայնագիրը հաստատելու մասին» ՀՀ նախագահի հրամանագրի նախագծին:
Շրջակա միջավայրի նախարարությունը և «ԱրմՍվիսԲանկ»-ը պատրաստ են համատեղ նախագծեր մշակել բնապահպանական խնդիրների լուծման նպատակով
Չորեքշաբթի, 27 Օգոստոսի 2025,
Արմինֆո. Շրջակա միջավայրի նախարար Համբարձում Մաթևոսյանն ընդունել է «ԱրմՍվիսԲանկ» ՓԲԸ-ի գործադիր տնօրեն Գևորգ Մաչանյանին և գործադիր տնօրենի տեղակալ Արա Մակարյանին։