Շաբաթ, 4 Հոկտեմբերի 2025,
Արմինֆո. 5 տարի անց Հայաստանի հանքարդյունաբերության ճյուղը կարող է ապահովել 3 մլրդ դոլար ծավալի արտահանում: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի (ԶՊՄԿ) տնօրենի առաջին տեղակալ, Հայաստանի լեռնամետալուրգիական ասոցիացիայի ղեկավար Վարդան Ջանյանը՝ Mining Armenia Forum-ի հարթակներում:
Շաբաթ, 9 Օգոստոսի 2025,
Արմինֆո. Հայաստանի հանքարդյունաբերության և մետալուրգիայի ասոցիացիայի անունից շնորհավորում եմ Լիդիան Արմենիայի գործընկերներն Ամուլսարում շինարարական աշխատանքների վերսկսման առթիվ։ Վստահ եմ, որ Ամուլսարի նախագծի երկար սպասված մեկնարկը շոշափելի տնտեսական օգուտներ կբերի երկրին, ինչպես նաև զգալիորեն կամրապնդի Հայաստանի դիրքը արդյունավետ ներդրումային տարածքների համաշխարհային քարտեզում: Ասոցիացիայի ղեկավար Վարդան Ջանյանը այս մասին գրել է իր Facebook-ի էջում:
Արմինֆո.Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը (ԶՊՄԿ) ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովին (COP-17) կներկայացնի կենսաբազմազանության կառավարման վերաբերյալ միջազգային հաշվետվվվություն՝ TNFD: Այս մասին հաղորդել է ԶՊՄԿ-ի Կայուն զարգացման գծով տնօրեն Արմեն Ստեփանյանը՝ մայիսի 15-ին Երևանում Կայուն զարգացման համաժողովի հարթակներում պատասխանելով ԱրմԻնֆո-ի թղթակցի հարցին:
Արմինֆո. Որքան ինձ հայտնի է, այժմ բանակցություններ են ընթանում Ամուլսարի հանքը շահագործելու մտադրություն ունեցող ընկերության (Lydian Armenia) եւ տեղական բանկերի միջև, և դրանց հաջող ավարտի դեպքում, իսկ ես հույս ունեմ, որ այդպես էլ կլինի, բանկերը կֆինանսավորեն հանքի գործարկումը: Այդ մասին լրագրողներին ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը:
Երկուշաբթի, 8 Մայիսի 2023,
Արմինֆո.Ամուլսարի ոսկու հանքավայրի շահագործման համար 250 մլն դոլարի ներդրումները հերթական "փուչիկն" են: Այդ մասին ասվում է Հայկական բնապահպանական ճակատի տարածած հաղորդագրությունում:
Չորեքշաբթի, 1 Մարտի 2023,
Արմինֆո. Այսօր մեր երկիրը կանգնած է այնպիսի մարտահրավերների առջեւ, որոնք թույլ չեն տալիս չկատարել միջազգային պարտավորությունները, այդ թվում ՝ հրաժարվել Ամուլսարի ոսկու հանքավայրի շահագործման բարձր տնտեսական արդյունքից: Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ Հանրային հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում։
Չորեքշաբթի, 22 Փետրվարի 2023,
Արմինֆո.Ամուլսարի ոսկու հանքավայրի շահագործումը կվերսկսվի: Այդ մասին փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հայտարարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Չորեքշաբթի, 16 Սեպտեմբերի 2020,
Արմինֆո. Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Lydian Canada Ventures ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամ Ջեֆֆրի Քոուչին և «Լիդիան Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Ամուլսարի ծրագրի շուրջ ստեղծված իրավիճակին վերաբերող հարցեր: