Թվային կցորդ. Հայաստանի թվային լանդշաֆտում ռուսական լուծումներով ընկերությունների տոկոսը մեկ տարում աճել է
Քննարկվել է համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողերի կադաստրային գնահատման կարգը
Արմինֆո.  ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունում կայացել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի առաջին նիստը։
Հայաստանի խորհրդարանական ընդդիմությունը կոչ է արել ձեռնպահ մնալ անշարժ գույքի հարկի հետագա բարձրացումից, իշխանությունները մերժել են
Արմինֆո. Խորհրդարանական ընդդիմությունը Հայաստանի իշխանություններին առաջարկում է զերծ մնալ 2026 թվականի հունվարի 1-ից 200 միլիոն դրամից պակաս հարկման բազա ունեցող անշարժ գույքի համար անշարժ գույքի հարկի մոտ 30 տոկոսով հերթական ավելացումից: Կառավարությունը, մինչդեռ, գտնում է, որ տվյալ հարկատեսակի ներուժը՝ որպես համայնքային բյուջեների եկամուտների կարևոր աղբյուրի, գործնականում, չի օգտագործվում, ինչի առնչությամբ մարտի 13-ին մերժել է "Հայաստան" խմբակցության այդ առաջարկը:
Փորձագետ. Հայաստանում անշարժ գույքի գները 2025 թվականին կպահպանվեն, բայց ավելի ակտիվ կդառնա երկրորդային շուկան
Մարզերում բնակարանների առքուվաճառքի գործարքները 2024 թվին նվազել են, սակայն փորձագետները 2025 թվին իրավիճակի փոփոխություն են ակնկալում
Հայաստանում արդյունաբերության հատվածի անկումն ուղեկցվում է արդյունաբերական արտադրանքի գների ինդեքսի աճով
Արմինֆո. Հայաստանում արդյունաբերական արտադրանքի գների ինդեքսը 2025թ. հունվար-փետրվարին՝ 2024թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է  100.8%-ից մինչև 102.2%: Դա դիտվել է արդյունաբերության հատվածի տարեկան դինամիկայի 28,9% աճից մինչև 19,4% անկում վատթարացման ֆոնին՝ ապահովելով 380,5 մլրդ դրամ (959 մլն դոլար) ծավալ։ Այդ մասին են վկայում ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի նախնական տվյալները։ Վիճակագրության համաձայն, 2025թ. փետրվարին՝ 2024թ. փետրվարի համեմատ, արդյունաբերական արտադրանքի գների ինդեքսը  աճել է  99.4%-ից մինչեւ 101.6%: Դիտարկվող այս ժամանակահատվածում արդյունաբերական հատվածը ցույց է տվել ծավալների ավելի արտահայտված անկում՝ 26,6 տոկոսով, մինչդեռ, մեկ տարի առաջ դիտվել է 36,4% էական աճ։
Հայաստանը 2024 թվականին 8,3 տոկոսով ավելացրել է թարմ գյուղատնտեսական արտադրանքի արտահանումը
Արմինֆո. 2024 թվականին Հայաստանից արտահանվել է 144 հազար տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն, ինչը 2023 թվականի ցուցանիշից ավելի է 11 հազար տոննայով կամ 8,3 տոկոսով։ Այդ մասին ՀՀՀ-ին հարցազրույցում հայտարարել է գյուղատնտեսության ոլորտը համակարգող էկոնոմիկայի փոխնախարար Արման Խոջոյանը։
Տարեսկզբից ի վեր Երեւանում ձեռք բերված հասարակական տրանսպորտի տոմսերի ընդհանուր ծավալում փաթեթայիններին բաժին է ընկել ընդամենը 1,2%
Արմինֆո. Հունվարի 1-ից մինչեւ մարտի 10-ը Երևանում ներդրված միասնական տոմսային համակարգի շրջանակում ձեռք է բերվել 17 374 372 տոմս, որից 213 021-ը (ընդամենը 1,2%) մայրաքաղաքի քաղաքապետարանի կողմից մշակված փաթեթային տոմսերն են: Այդ մասին հայտնի է դարձել Երևանի քաղաքապետարանի մարտի 17-ի աշխատանքային նիստում։
Հայաստանի արտաքին առևտրում թանկարժեք մետաղներին և քարերին առնչվող գործարքները 2025 թվականից սկսել են նվազել
Արմինֆո.Հայաստանի արտաքին առևտրում թանկարժեք մետաղներին և քարերին  առնչվող գործարքները 2025 թվականից սկսել են նվազել՝ հունվարին ընդհանուր ծավալով կազմելով 22% կամ 305.4 մլն դոլար (մեկ տարի առաջվա 52.4% - ի կամ 1.2 մլրդ դոլարի դիմաց)։ Մասնավորապես, 2025 թվականի հունվարին թանկարժեք մետաղների և քարերի ներմուծման և արտահանման մասնաբաժինը նվազել է, համապատասխանաբար, մինչև 15% և 36% (2024 թվականի նույն ժամանակահատվածի 46%-ից և 62%-ից)։ Այդ մասին են վկայում ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի տվյալները