Ուրբաթ, 20 Փետրվարի 2026,
Հայաստանի ՀՆԱ-ն 2025 թվականին աճել է 7,2% - ով, սակայն արտաքին առևտուրը երկնիշ անկման մեջ է հայտնվել
Արմինֆո.2026 թվականի հունվարի 31-ի դրությամբ Հայաստանի կառավարության պարտքը 2025 թվականի դեկտեմբերի վերջի համեմատ աճել է 212 մլն դոլարով՝ 13,897 մլրդ դոլարից (381.4դրամ/1դոլար) մինչեւ 14,109 մլրդ դոլար (378.6 դրամ/1դոլար)։ Դրամային համարժեքով պարտքը 5 տրլն 300 մլրդ դրամից հասել է 5 տրլն 342 մլրդ դրամի ։ |
Արմինֆո.IDBank-ի Arca Classic քարտով վճարումներ կատարելիս դուք կարող եք կուտակել մինչև 2% հետվճար (քեշբեք)․ 1000 ՀՀ դրամը գերազանցող յուրաքանչյուր անկանխիկ վճարումից տրամադրվում է հետվճար՝ ամսական մինչև 60,000 ՀՀ դրամի առավելագույն չափով։ Arca Classic քարտը նախատեսված է Հայաստանում ամենօրյա անվտանգ և արագ վճարումներ իրականացնելու համար։ |
Հինգշաբթի, 19 Փետրվարի 2026,
Արմինֆո. ՀՀ առողջապահության նախարարությունում պատրաստ են քննարկել մինչև 2027 թվականը տաքսու վարորդներին ապահովագրության համակարգում ներառելու հարցը: Այդ մասին փետրվարի 19-ին ճեպազրույցում ասել է առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։ Ընդ որում, նա նշել է, որ քաղաքացիաիրավական պայմանագրով աշխատող անձինք, սահմանված կարգի համաձայն, ապահովագրական համակարգում պետք է ընդգրկվեն միայն 2027 թվականի հունվարի 1-ից։ |
Արմինֆո.5 հատ 1,000,000 ՀՀ դրամ արժողությամբ դեպի արտերկիր ճամփորդության հավաստագրերը և 50 հատ 100,000 idcoin-երը գտան իրենց երջանիկ տերերին․ IDBank-ը փետրվարի 18-ին իր ֆեյսբուքյան և YouTube-յան պաշտոնական էջերում ուղիղ հեռարձակմամբ ամփոփեց IDsalary աշխատավարձային փաթեթին միացած հաճախորդների համար անցկացվող խաղարկությունը։ |
Արմինֆո.«Ռուսական երկաթուղիներ Տուր» ընկերությունը առաջարկում է մայիսյան տոներն անցկացնել Հայաստանի և Վրաստանի երկաթուղային ուղիներով ուղևորությամբ: Երկաթուղային ճանապարհորդության սիրահարների համար հասանելի է եռօրյա երթուղի՝ Երևան – Թբիլիսի – Երևան, հարմարավետ և ժամանակակից վագոններով՝ «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության տրամադրած շարժակազմով: |
Արմինֆո.Հայաստանը մտադիր է Զարգացման ֆրանսիական գործակալությունից (ԶՖԳ) ստանալ 100 մլն եվրո։ ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության և Զարգացման ֆրանսիական գործակալության միջև չհաստատված վարկային գիծ տրամադրելու մասին թիվ CAM 1029 շրջանակային համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագծին, որն ստորագրվել է «Հայաստանի ջրային և գյուղատնտեսության ոլորտների համապարփակ զարգացում»- WAIDA ծրագրի շրջանակում՝ 2025 թվականի դեկտեմբերի 18-19-ին: |