Արմինֆո. Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը կոչ է արել Հայաստանի ֆերմերներին զերծ մնալ գյուղատնտեսական ակտիվ աշխատանքներից։
Վրաստանը խորհրդանշական սակագնային դրույքաչափ է սահմանել Ադրբեջանից դեպի Հայաստան նավթամթերքի փոխադրման համար
Արմինֆո. Հայաստանը շահագրգռված է Վրաստանի հետ բազմաոլորտ համագործակցության խորացմամբ։ Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը՝ նախօրեին Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Կվրիվիշվիլիի հետ հանդիպման ժամանակ։
Վերլուծաբան․ Հայաստանում վարելահողերի մոտ 50 տոկոսը չի մշակվում, ինչի արդյունքում դրանց զգալի մասը անապատացման իրական վտանգի տակ է
Արմինֆո. Հայաստանում վարելահողերի շուրջ 50% - ը չի մշակվում, ինչի արդյունքում դրանց զգալի մասը անապատացման իրական վտանգի տակ է: Այդ մասին Facebook-ի իր էջում գրել է քաղաքական վերլուծաբան Տիգրան Դումիկյանը:
«Աջափնյակ» մետրոյի կառուցման համար մրցույթը, ամենայն հավանականությամբ, կհայտարարվի հաջորդ տարի. փոխքաղաքապետ
Արմինֆո."Աջափնյակ" մետրոյի կառուցման նախագիծն արդեն անցել է բոլոր անհրաժեշտ փորձաքննությունները։ Այդ մասին փետրվարի 20-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Երեւանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը։
Արմինֆո.Սյունիքի մարզի Հեղհեր գյուղում գործում է փոքր արտադրամաս՝ ԱվանԳարդ Հեղհեր ՍՊԸ-ն։ Ընտանեկան ավանդույթներով և յուրօրինակ տեխնոլոգիայով աշխատող արտադրամասը շուրջ մեկ տասնամյակ է, ինչ զբաղվում է կաթնամթերքի արտադրությամբ։
Արմինֆո.Հայաստանի ՀՆԱ-ն 2025 թվականի արդյունքներով կազմել է 11.318 տրլն դրամ (ավելի քան 29.2 մլրդ դոլար)՝ ավելանալով 7.2% - ով։ Ինչպես վկայում են ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի տվյալները, ընդ որում, ՀՆԱ-ի ինդեքս-դեֆլյատորը 2025 թվականին աճել է մինչև 103,6% (2024 թվականի 101,4% - ից) ։
Հայաստանը մասնակցում է «AI Impact Summit 2026»  միջազգային գագաթնաժողովին՝ Հնդկաստանում
Արմինֆո.ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Նյու Դելի՝ մասնակցելու փետրվարի 16-20-ը «AI Impact Summit 2026» բարձր մակարդակի միջազգային գագաթնաժողովին։
Հունվարին Հայաստանի կառավարության պարտքն աճել է 212 մլն դոլարով. տվյալներ  ըստ նոր կանոնների
Արմինֆո.2026 թվականի հունվարի 31-ի դրությամբ Հայաստանի կառավարության պարտքը 2025 թվականի դեկտեմբերի վերջի համեմատ աճել է 212 մլն դոլարով՝ 13,897 մլրդ դոլարից (381.4դրամ/1դոլար) մինչեւ 14,109 մլրդ դոլար (378.6 դրամ/1դոլար)։ Դրամային համարժեքով պարտքը 5 տրլն 300 մլրդ դրամից հասել է 5 տրլն 342 մլրդ դրամի ։
ԱրմՍվիսԲանկ․ Աջակցության ծրագրեր, ֆակտորինգ և արտահանման ապահովագրություն արտադրողների համար
Արմինֆո.Փետրվարի 17-ին «Կոնգրես Երևան» հյուրանոցում տեղի ունեցավ «Աջակցության ծրագրեր, ֆակտորինգ և արտահանման ապահովագրություն արտադրողների համար» խորագրով միջոցառումը: Միջոցառումը կազմակերպվել է ԱրմՍվիսԲանկի և Հայաստանի ներդրումային խորհրդի համատեղ նախաձեռնությամբ:
Հայաստանի և Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարները քննարկել են բեռների անխոչընդոտ տարանցման ապահովման հարցեր
Արմինֆո.ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի հրավերով Հայաստանում է գտնվում Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Կվրիվիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը։
Արմինֆո.IDBank-ի Arca Classic քարտով վճարումներ կատարելիս դուք կարող եք կուտակել մինչև 2% հետվճար (քեշբեք)․ 1000 ՀՀ դրամը գերազանցող յուրաքանչյուր անկանխիկ վճարումից տրամադրվում է հետվճար՝ ամսական մինչև 60,000 ՀՀ դրամի առավելագույն չափով։ Arca Classic քարտը նախատեսված է Հայաստանում ամենօրյա անվտանգ և արագ վճարումներ իրականացնելու համար։
Արմինֆո. Հունվարին Վրաստան կատարված մասնավոր փոխանցումները կազմել են 282.64 միլիոն դոլար, ինչը 16.6%-ով (40.2 միլիոն դոլար) ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։
Արմինֆո. Ռուսաստանի Բանկը քննարկում է խարդախների մասին տվյալների փոխանակումը իր արտասահմանյան գործընկերների հետ՝ ոչ ռեզիդենտ մուլերի մասնաբաժինը նվազեցնելու համար, ասել է Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի տեղեկատվական անվտանգության վարչության տնօրեն Վադիմ Ուվարովը։
Արմինֆո. ԱՄՆ առևտրային դեֆիցիտը դեկտեմբերին նախորդ ամսվա համեմատ աճել է 32.6%-ով՝ հասնելով 70.3 միլիարդ դոլարի, հայտնել է Առևտրի նախարարությունը։
Արմինֆո.5 հատ 1,000,000 ՀՀ դրամ արժողությամբ դեպի արտերկիր ճամփորդության հավաստագրերը և 50 հատ 100,000 idcoin-երը գտան իրենց երջանիկ տերերին․ IDBank-ը փետրվարի 18-ին իր ֆեյսբուքյան և YouTube-յան պաշտոնական էջերում ուղիղ հեռարձակմամբ ամփոփեց IDsalary աշխատավարձային փաթեթին միացած  հաճախորդների համար անցկացվող խաղարկությունը։
Արմինֆո. Yandex-ը կորցնում է եկամուտներ որոնումից և ավելի ու ավելի շատ վաստակում է տաքսիներից, առաքումից և marketplace-ից: Եկամուտները դանդաղում են արդեն երկու տարի, և շուկան վախենում է, որ 2026 թվականը կլինի ուժեղ աճի վերջին տարին:
Արմինֆո.«Ռուսական երկաթուղիներ Տուր» ընկերությունը առաջարկում է մայիսյան տոներն անցկացնել      Հայաստանի և Վրաստանի երկաթուղային ուղիներով ուղևորությամբ: Երկաթուղային ճանապարհորդության սիրահարների համար հասանելի է եռօրյա երթուղի՝ Երևան – Թբիլիսի – Երևան, հարմարավետ և ժամանակակից վագոններով՝ «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության տրամադրած շարժակազմով:
ԱրարատԲանկի գլխավոր հովանավորությամբ տեղի ունեցավ  ԿարդաLove 5-րդ հոբելյանական փառատոնը
Արմինֆո.Երևանում կայացել է ԿարդաLove գրքի և կրթության 5-րդ հոբելյանական փառատոնը, որը միավորել է գրքասերներին, կրթությամբ ու ինքնազարգացմամբ հետաքրքրվողներին։
Արմինֆո.Հայաստանը մտադիր է Զարգացման ֆրանսիական գործակալությունից (ԶՖԳ) ստանալ 100 մլն եվրո։ ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության և Զարգացման ֆրանսիական գործակալության միջև չհաստատված վարկային գիծ տրամադրելու մասին թիվ CAM 1029 շրջանակային համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագծին, որն ստորագրվել է «Հայաստանի ջրային և գյուղատնտեսության ոլորտների համապարփակ զարգացում»- WAIDA ծրագրի շրջանակում՝ 2025 թվականի դեկտեմբերի 18-19-ին: